Извозване на отпадъци и почиства в София с професионални хамали и камиони за изхвърляне на стари мебели, битови и стоителни отпадъци от мазета и тавани в града.
Един от най-сериозните проблеми на извънградските и градски жилищни сгради у нас е трудно отстранимите боклуци в мазите. А, този боклук води до фундаментално нарушение на микроклимата в дома и носи непосредствена заплаха за здравето на живеещите, предизвиквайки алергии, астма, ревматизъм и даже туберкулоза. Освен това, мръсотията в дома (особено в мазето) рано или късно води до неговото разрушаване. И това касае, както много жилищните сгради, така и частните домове.
Процесът на избавяне от мръсотия в мазето е трудоемък и поетапен. На първият етап е нужно да се пристъпи към основната работа, да се закърпят дупки и пукнатини, през които преминава вода. Почти мигновено се спира притокът на вода и хидро изолираните места с локални протечки могат да се запълнят с помощта на цимент, втвърдяващ се непосредствено след контакт с вода.
След това започва щателно изследване и обработка на стените на мазето.
Преди капитална обработка се отстраняват повредените части на физиологичният разтвор и мазилка, почистват се фугите в зидарията на дълбочина до 2 см, очистват се стените и шевовете на металните конструкции, след като се запълват с циментов разтвор с добавка на лепило със специален състав.
Обработката започва с премахване на продукти с органичен произход: водорасли, плесен, гъбички (ако има). Възстановяване на повърхността се извършва със защитни химически разтвори, които не само очистват минералната повърхност, но я и дезинфекцират, възпрепятствайки последващ растеж на микроорганизми и спори.
Често боклуците предизвикват в избените помещения сериозни солеви отлагания, което води до бавно, но стабилно, унищожаване на основата. Става дума за водоразтворими соли на грундовите води (като сулфати, хлориди, хидрокарбонати на калция, натри и магнезия), които заедно с водата по капилярните стени, влизат в различни места. Миграцията на водоразтворимите соли може да се прекрати, като се обработят стените със специален състав, превръщайки разтворимите соли в трудно разтворими съединения, които затрудняват постъпването на грундови води.
Преди нанасяне на хидроизолация върху кирпичените стени се налага да се грундира повърхността с циментов разтвор с добавка на лепило за увеличаване здравината на защитните слоеве. Бетонните стени не е нужно да бъдат третирани.
Хидроизолационната защита на мазето се извършва чрез материали основата, на които е модифициран цимент.
Обезмаслена паста се нанася с твърда четка върху влажната повърхност на пода и стените. Всички участъци на повърхността, където може да се появи дупка се обработват с еластични обезмаслени материали, получаващи се при смесване на сух компонент с пластификатор. При втвърдяване се образува материал, аналогичен на пластичен бетон, издържащ на деформация – 1 мм. Ако работите се провеждат в съответствие с нужните предписания, може да бъдем уверени за сухостта на мазето. Нанесената хидроизолация издържа на външния напор от грундови води до 1,5 атм. Освен това, този материал диша: не пропуска вода, като пропуска нейните пари, отслабвайки външният натиск на водата.
Час след приключване на хидроизолационните работи може да се нанесе финитното завършване на мазето. На повърхността върху пода следва да се положи изравнител, на стените могат да се поставят плочки с използване на еластично водоустойчиво лепило и еластична фуга.
Вашият коментар