Изнасяне товарене и извозване на стари електроуреди 0888 575 888
Hamal.BG извозва стари електроуреди БЕЗПЛАТНО, ако са 6 или повече на брой.
За по-малко количество от 6 електроуреда заплащате транспорт и екип за изнасяне.
1 или 2 електроуреда – 40 лв.
3 електроуреда – 30 лв.
4 електроуреда – 20 лв.
5 електроуреда – 10 лв.
Много въпроси изникват и при изнасяне на стара битова техника – телевизори, пералня, прахосмукачка и печка. Тук също има определена специфика. Телевизора трябва да се извози в това положение, в което вие го гледате в дома. Ако това е невъзможно, в никакъв случаи не го поставяйте да лежи на екрана си. Телевизора е добре да се постави ниско долу в камиона. Това се прави с цел безопасност. Ако вие поставите телевизора с екрана по направление на движението, при една рязка маневра той може да се обърне и падне на него и това да бъде края му. Това същото касае и компютърните монитори.
Най-надеждни се считат телевизорите и мониторите с кинескопи (електроннолъчеви). Тяхното вътрешно устройство е малко по-сложно да се повреди. При превозването на телевизор е добре да се съблюдават най-простите мерки за безопасност – нужно е добре да се защити екрана и надеждно да се закрепи техниката в камиона, както правят професионалните хамали в София. Имайте предвид, че течно кристалните монитори и плазмени панели са много чувствителни. Те се повреждат при удари и вибрации. На практика течно кристалните монитори и плазмени панели трябва да се опаковат за превозване, както излизат от завода. Отначало уреда се опакова във въздушно — мехуреста опаковка, след което влиза в кашона и около него се разполага стиропор.
При пренасяне на пералня също е нужно да се спазят някои правила. Най-важното е преди натоварването да се закрепи барабана със специални фиксиращи болтове. Те фабрично са поставени на барабана на пералнята и влизат в нейния в комплект. Всички шлангове и скоби е добре да се демонтират и да се сложат в отделен пакет. За да се избегне евентуална повреда е добре пералнята да бъде опакована с въздушно — мехуреста опаковка. Превозването на прахосмукачката също се извършва в разглобено състояние: агрегата отделно, шланговете и четките отделно. Ако имате миеща прахосмукачка не забравяйте да изпразните резервоара от водата. Микровълновата печка задължително облечете в опаковъчен материал и поставете в кашон. Ако нямате опаковка под ръка, може да използвате дебела плътна тъкан. Защото при удар стените на печката могат да се деформират, затова е важно да изберете надеждна опаковка предпазваща от възможни повреждания.
Вашият коментар